a a a
A A A

Akcja Trash ChallengeAkcja "Trash Challenge" opanowała wsie, miasta oraz świat. W mediach społecznościowych rozprzestrzenia się jak wirus. Ludzie na całym świecie zbierają śmieci i publikują w mediach społecznościowych zdjęcia „przed” i „po” sprzątaniu w najbliższym otoczeniu, by dać przykład innym. Do akcji włączył się Caritas Diecezji Sosnowieckiej oraz Miejski Zakład Zasobów Lokalowych. W dniu 11 maja 2019 roku na granicy trzech zagłębiowskich miast (Sosnowca, Będzina i Dąbrowy Górniczej) na terenie parku Warpie odbędzie się akcja "Trash Challenge". Organizatorzy będą aktywnie wspierali uczestników pod względem logistycznym, udostępniając worki na śmieci, rękawice, podstawiając w wyznaczone miejsca kontenery na odpady, a także – po skończonych porządkach – zabierając je.

Szkoda, że wśród nas stale jeszcze są tacy, którzy zaśmiecają przyrodę i nie rozumieją, że w ten sposób niszczą także swój dom. Nie myślą o swoich czynach dziś oraz jakie katastrofalne konsekwencje będą one miały w przyszłości – jak wpłyną na ich dzieci, wnuków, prawnuków.

Dobrą informacją jest, że wśród nas są tacy, którzy od lat społecznie angażują się i prawdziwie troszczą się o środowisko. Świat ma dziś "Trash Challenge", a ziemia zagłębiowska swoją lokalną akcję. Nie zwlekaj i przyłącz się do lokalnego sprzątania swojego otoczenia!

 

Zapraszamy 11 maja 2019 r. do parku Warpie.

 

Link do akcji: https://m.facebook.com/caritas.sosnowiec/photos/gm.367845907157668/1089242304592200/?type=3&source=44